Amen­dement ‘Inva­sieve exoten’ niet doden


Raads­voorstel Nota Dieren 2025 (24283.002)

3 maart 2025

Ondergetekende stelt het volgende amendement voor: 

Beslispunt 1.c. : 

We voorkomen en accepteren overlast die mensen ervaren van dieren. Alleen in uitzonderijke situaties grijpen we in met oog voor dierenwelzijn en ecologie. 

Te wijzigen in: 

We voorkomen en accepteren overlast die mensen ervaren van dieren. Alleen in uitzonderlijke situaties en als dit wettelijk verplicht is, worden dieren gedood, altijd met oog voor dierenwelzijn en ecologie.

Toelichting van de indiener: 

De term die gebruikt wordt voor dieren die van oudsher niet voorkomen in een bepaald ecosysteem en die zich snel vermenigvuldigen is ‘invasieve exoot’. Een synoniem van ‘invasief’ is ‘binnendringend’. Dit is een gekke woordkeus, aangezien in het overgrote deel van de gevallen deze planten/dieren door de mens in een systeem zijn gebracht, niet op eigen initiatief ‘binnengedrongen’. In het geval van de Amerikaanse rivierkreeft voor consumptie. Een exoot is een organisme dat zich heeft gevestigd in een land waar het oorspronkelijk niet vandaan komt, net zoals de mens zich over de hele wereld verspreid heeft. Ook dieren die van een soort zijn die ‘invasieve exoot’ worden genoemd, hebben recht op leven en dienen dus niet gedood te worden als er tijdelijk overlast door ontstaat.


Status

Ingediend

Voor

Tegen

Wij staan voor:

Lees onze andere moties

Amendement Met minder geld toch een feest dat telt!

Lees verder

Motie Droneshow voor Almere Diwali Festival

Lees verder

Help mee aan een betere wereld

    Word lid Doneer